Select a page

L’Equip

Savina Tarsitano

savina@espronceda.net

Savina Tarsitano (Co-fundadora), és una artista de Calabria, Itàlia, viu i treballa entre Bèlgica i l’illa caribenya de Martinica. La seva recerca gira entorn al concepte del “landing-place”. Ha passat els seus períodes creatius en “theme-sites” com, per exemple, illes, abadies i castells del voltant del món. És membre del Parlament Cultural Europeu, ambaixadora del “Rebirth Project” de Michelangelo Pistoletto i fundadora del projecte “Creativity in Motion” per a la integració social a través de l’art. Savina és col·laboradora d’Espronceda i responsable del desenvolupament dels programes d’activitats, els intercanvis europeus i les relacions de comissariat.

Henrik Sprengel

henrik@espronceda.net

Dr. Henrik Sprengel (Co-fundador), és un empresari en sèrie amb experiència transformant idees en negocies des de fa més d’una dècada. Establert a Barcelona, ell es sent realment europeu. La seva convicció de que “EARTH without art would be “EH” el converteix en un fervent creient de l’art i la cultura, també de la feina duta a terme a Espronceda.

Holger Sprengel

holger@espronceda.net

Holger Sprengel (Co-fundador), és un apassionat de l’art. Es va traslladar a Barcelona, la ciutat que estima, l’any 2006 i posseeix un MBA, PhD en Dret. Holger és responsable de les associacions corporatives i privades, així com dels assumptes financers. Amb més de quinze negocis basats en el món digital i en el sector inmobiliari, el seu compromís amb Espronceda consisteix en confiar que l’art i la cultura són útils per fer del món un lloc millor.

Vitor Schietti

vitor@espronceda.net

Vitor Schietti(Manager Cultural) es va dedicar a la fotografia durant més de deu anys al Brasil. Després de diverses exposicions individuals i col·lectives i alguns premis, com el Photo District New Awards 2016 per la seva aclamada sèrie impermanent Sculptures, Schietti pensar que era hora de fer un canvi en la seva vida. A la recerca d’horitzons més amplis en la seva carrera artística i professional i per perseguir la seva passió com a escalador va arribar a Barcelona el 2017, on va conèixer a Holger Sprengel i a la fantàstica Espronceda. A partir de la seva experiència gestionant un estudi fotogràfic a Brasília va acceptar el desafiament de fer-se càrrec de la gestió d’un Centre Cultural i Artístic, on actualment treballa i aprèn a créixer i contribuir a una xarxa d’artistes, curadors i admiradors d’art per tot el món.

Wilma Rojas  

wilma@hs3.biz

Gerent de projecte

Maria Mantzakou

maria.mantzakou@hs3.biz

Gerent de projecte

Clara Bellido

c.bellido@lg-media.es

Directora de Relacions Públiques

Gunnar Sprengel

gunnar@h2o-hospitality.com

Gerent de projecte

Tolkyn Sakbayeva

Gerent creativa